Boronica shurup

boronice Sharr Berry prodhon 100% natyrale produkte të boronicës: shurupe, lëngje frutash dhe boronica të thata. Për prodhimin ne përdorim boronicë e pyjeve (mbi 1000 metra mbi nivelin e detit në malin Sharri).

Në mjekësinë popullore boronica përdoret për rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak, si dhe në shërimin e infeksioneve urinare. Sipas ekspertëve, ajo që është me shumë rëndësi, boronica ndihmon edhe në përmirësimin e shikimit, duke e përmirësuar qarkullimin e gjakut nëpër vena, si dhe duke e përmirësuar gjendjen e kapilarëve.

Add a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *